اکسسوری عروس

چگونه یک تاج عروس مناسب انتخاب کنیم ؟

برای استفاده از تاج دو راه دارید. یکی اجاره کردن از آرایشگاه یا فروشگاه فروش تاج یا خرید کردن . اختلاف این دو خیلی زیاد نیست و دست شما برای انتخاب باز است. اگر فروشگاهی را برای خرید تاج می شناسید قبل از اقدام به خرید با آرایشگرتان مشورت کنید. مدل موهایی که برای شما در نظر گرفته را بپرسید و از او برای مدل و طرح تاج مورد نظر، سوال کنید .

توصیه هایی برای انتخاب تاج عروس

داشتن یک مراسم عروسی عالی و بی عیب و نقص که برای سالها نُقل محافل باشد ، آرزویی است که هر دختری از کودکی آن را در خیال خود می پرورد . تردیدی نیست که در شب عروسی هیچ کس به اندازۀ عروس مورد توجه نیست و همۀ نگاه ها به او جلب می شود . به همین دلیل، گذشته از انتخاب یک لباس عروس زیبا و جذاب و البته مناسب ، انتخاب اکسسوارهایی که بتوانند این زیبایی و جذابیت را تکمیل و آن را دوچندان کنند، نکته ای است که هیچ عروس با سلیقه ای نباید از آن غافل شود.

تاج عروس برای پشت مو

( تاج عروس طلایی مد سال ۲۰۱۸ مخصوص شینیون پشت مو )

تاج عروس با گل های طبیعی

نخستین و مهم ترین آیتم پس از انتخاب لباس عروس، انتخاب مدل مو و مدل تاج خواهد بود. تاج گذاشتن باعث می شود تصور عروس به عنوان یک پرنسس زیبا، هر چه بیشتر به واقعیت نزدیک شود.
اگر قرار است مراسم عروسی را در فضای باز مثل باغ یا کنار ساحل برگزار کنید، بهتر است از تاج گل های طبیعی استفاده کنید. یک تاج آراسته با گل های طبیعی طیف صورتی و بنفش می تواند یک هارمونی طبیعی زیبا برای شما ایجاد کند.

زیبایی این گل ها همراه با رایحۀ دل انگیزی که از آنها به مشامتان خواهد رسید، می تواند شما را متفاوت و جذاب نشان دهد.

(تصویر سمت راست تاج گل برای پشت مو روی مدل موهای کوتاه و سمت چپ تاج گل باز هم روی موهای کوتاه ولی گرد که روی تمام سر قرار میگیرد )

با این که مدل تاج گل طبیعی از زمان های دور مورد توجه عروس خانم ها بوده اما هنوز هم به عنوان یک گزینۀ مهم از سوی آنان انتخاب می شود. برای انتخاب تاج گل طبیعی بهتر است موهایی بلند داشته باشید که آنها را با مدل باز یا جمع شده پشت سر آرایش کنید. ترکیب موهای بلند و تاج گل طبیعی در لباس زیبای عروسی، تصویری خیال انگیز و جذاب به شما خواهد بخشید.

( تاج عروس با گل های طبیعی و رنگی رنگی  و ست شده با دسته گل عروس )

اگر تمایلی به انتخاب تاج گل طبیعی ندارید و یا لباس عروسی تان مدلی خاص و کلاسیک دارد، می توانید با انتخاب یک تاج مناسب، زیبایی تان را در لباس عروسی تکمیل کنید. اگر مراسم عروسی تان در مکانی چون تالارهای بزرگ، هتل ها، و یا مکان های تاریخی (مثل قصرها) برگزار می شود، بهترین گزینه برای شما انتخاب تاجی بسیار ظریف و البته آراسته به سنگ های قیمتی یا مروارید است. اگر دوست دارید همۀ نگاه ها در شب مراسم به شما جلب شود، حتماً از این نوع تاج ها استفاده کنید.

(تاج عروس از سنگ و یه صورت هدبندی که روی پیشانی قرار میگیرد )

به جز این دو نوع تاج که هر یک دارای مدل های متنوع و گوناگونی هستند، تاج دیگری هم موجود است که در واقع ترکیبی از این دو نوع تاج است ؛ تاجی آراسته با گل و سنگ. این نوع تاج ها بسیار ظریفند و از سنگ های قیمتی، گل های طبیعی و البته بیشتر مصنوعی ، و تورهای حریر برای آراستن آنها استفاده می شود. بسته به مدل موهایتان می توانید این نوع تاج را پشت یا کنار موهایتان ببندید و زیبایی خود را با آن کامل کنید

( مدل تاج عروس با سنگ و مروارید )

تاج عروسی بر سر گذاشتن فوت و فن خاص خودش را دارد . تاجی که به صورت و مدل موی شما بیاید وشما را یک ملکه تمام عیار کند . پس تاج تان را با دقت انتخاب کنید.

( تصویر مدل تاج عروس از گل مد سال ۲۰۱۸ )

تاج عروس هایی از گل

گل یکی از چیزهایی است که باید همراه عروس باشد. به جز دسته گل عروس، می توان موهای او را نیز با تاجی ظریف از گل های زیبا آراست. استفاده از تاج گل های طبیعی به جای تاج های کلاسیک برای عروس، می تواند چهره ای معصوم و رمانتیک به عروس ببخشد. این تاج ها امروزه با گل های طبیعی یا مصنوعی و سنگ های قیمتی یا مصنوعی به شکلی ظریف و زیبا ساخته و عرضه می شوند.

( مدل های ظریف از تاج گل عروس )

همۀ ما تاج هایی که با گل های طبیعی ساخته می شوند را دوست داریم. با استفاده از تاج گل های طبیعی به همراه تور یا بدون آن، می توانیم یک زیبایی ساده و شیک را ایجاد کنیم. هر عروسی می تواند برای خود این مدل تاج را که یادآور پرنسس ها و بوهمین هاست، انتخاب کند. بوهمین در اروپا به کسانی گفته می‌شود که با روشی غیر متعارف همراه با مردمان هم مرامشان که اغلب به مسایلی از قبیل ادبیات، هنر و موسیقی علاقمندند، زندگی می‌کنند.

(تصاویری از تاج عروس از گل و برگ روی انواع رنگ موها

این مدل تاج ها روی موهای باز زیبایی اش دوچندان میشود )

برای انتخاب یک تاج گل طبیعی زیبا باید به دو معیار مهم توجه کنید:

یکی سلیقۀ شخصی تان و دیگری محل برگزاری مراسم عروسی تان. برای عروس خانم هایی که مراسم عروسی شان در ماه های اول بهار برگزار خواهد شد، یک تاج گل بسیار ظریف آراسته با گل های ریز و کوچک و درهم تافته را توصیه می کنیم. اما اگر بناست مراسم عروسی در ماه های تابستان برگزار شود، بهتر است اندازۀ گل ها کمی درشت تر باشد و از تعدادی برگ هم برای تزئین تاج استفاده شود. برای ماه های فصل سرد، حتماً از گل های ریز و سفید رنگ باید استفاده کرد.

(مدل تاج عروس از گل و شکوفه های رنگی رنگی )

مهم ترین بخش لباس عروس ؛ تاج عروس

پوشیدن لباس سفید عروسی ، بزرگترین آرزویی است که در ذهن همۀ دختران می گذرد. در روزگار ما، مهم ترین بخش لباس عروس که زیبایی آن را به نهایت و کمال می رساند، تاج عروس است. تاج عروس را از گل های طبیعی یا مصنوعی و سنگ های قیمتی به شکلی بسیار ظریف طراحی کرده و می سازند.

( مدل تاج عروس گرد و ظریف مناسب مدل موهای باز )

مهم ترین چیزی که در انتخاب تاج عروس باید مورد توجه قرار گیرد، لباس عروس است؛ به عبارت دیگر، تاج عروس باید از نظر رنگ و جنس مواد تزئینی با لباس او متناسب و هماهنگ باشد. استفاده از تور سر نیز نکتۀ مهمی است که نباید فراموش شود؛ عروس می تواند تاج خود را با یک تور حریر بلند یا یک تور کوچک تر و یا حتی بدون تور بر سر بگذارد.

( تصاویری از مدل تاج های ظریف مد سال ۲۰۱۸ )

آخرین معیار در این زمینه هم مدل موی عروس است. بدیهی ایت که نوع تاج عروس باید با توجه به نوع مدل موی او انتخاب شود. برخی تاج ها برای قسمت وسط سر طراحی شده و برخی دیگر برای قسمت جلوی سر. باید در نظر داشت که هر تاج برای همان قسمت از سر مناسب است که برای آن طراحی شده. برای تزئین تاج ها می توان از گوهرهای گرانبها مثل الماس و یا سنگ های بدلی نیز استفاده کرد.

( انواع مدل های اکسسوری ظریف برای مو )

امروزه در ترکیه با بازگشت مد دورۀ عثمانی، عروس های تُرک نیز می توانند با استفاده از لباس های زیبا و تزئین شده با سنگ های قیمتی و یک تاج طلایی بسیار ظریف به شیوۀ عثمانی، خود را مثل یک سلطان تصور کنند. برای انتخاب مدل های دهۀ ۷۰ و ۸۰ میلادی می توانید از تاج ظریفی روی قسمت بالای پیشانی تان دقیقاً در نقطۀ رشد موها استفاده کنید و پاین موهایتان را نیز آزاد گذاشته یا روی شانه تان بریزید.

( تاج عروس طلایی مدل گل مد سال ۲۰۱۸ )

اگر دوست دارید تاجی به شیوۀ پرنسس ها و ملکه ها بر سر بگذارید، باید موهایتان را از جلو به پشت سر ریخته و تاج را روی قسمت جلوی سر قرار دهید.

( مدل تاج طلایی خوابیده روی مو )

سعی کنید بدون نگرانی، مدل های مختلفی برای دقیق تر و بهتر گذاشتن تاج داشته باشید. با روش آزمایش و خطا، شما می توانید ایده های بزرگی که حتی به ذهن نمی آیند را تولید کنید.

( تصاویری از انواع مدل های جذاب تاج عروس از گل )

اکسسوارهای عروس از تاج گل و گیر مو ، تور عروس تا تاج هایی از جنس سنگ و مروارید

موی سر برای زنان، عنصر زنانگی و جذابیت است. در سی قرن گذشته در دوره های مختلف تاریخ، زنان موهایشان را با انواع وسائل تزئینی هر دوره می آراستند. تنوع گسترده و فراوان مدل های مو و اکسسوارهای آن ممکن است هر عروسی را دچار سردرگمی کند. در این میان، حجم انبوهی از تاج های زیبا، شانه ها و گل سرهای آراسته به سنگ های قیمتی و گل های توری و سایر عناصر تزئینی وجود دارند که انتخاب برتر و بهتر را دشوارتر می کنند.

انتخاب اکسسوارهای مناسب برای موهای عروس، تا حد زیادی به آرایش صورت و مدل مو و البته لباس عروس دارد

( اکسسوری موی عروس گل های سفید مصنوعی )

واتا یک عنصر کلاسیک است که هنوز هم میان عروس های امروز طرفدار دارد. در گذشته رسم بر این بود که عروس و داماد تا شب زفاف نمی توانستند یکدیگر را از نزدیک ببینند؛ هنگامی که عروس پس از جاری شدن صیغۀ عقد چهره اش را می گشود، داماد برای نخستین بار می توانست چهرۀ همسرش را ببیند؛ در واقع برداشتن پرده از سر عروس رمز حیا و معصومیت دختر جوان به شمار می رفت.

( مدل تاج همراه با تور عروس )

اما این پرده یا تور سر عروس امروزه نماد زنانگی است. بسیاری از طراحان این نماد رمزی را با طراحی های جدید و مدرن به یک آیتم زینتی و آرایشی تبدیل کرده اند که با ترکیبی از گیره های مو، تاج ها، سنگ های قیمتی، مروارید، بلور و گل های مصنوعی برای تزئین سر عروس استفاده می شود. متخصصان آرایش هر سال تعداد بیشتری از این طرح ها را ارائه می دهند.

( انواع مدل های تاج گل سر از گل های مصنوعی رنگی )

تاج های گل برای عروس :

یک تاج گل زیبا برای سر عروس، تصویری از حساسیت و جذابیت را نشان می دهد. در گذشته، عروس سر خود را با تاج های گل دار که زیر حجاب نازکی قرار داشت، تزئین می کردند. به طور سنتی این عنصر (تاج گل) همراه با حلقه عروسی، نمادی از ازدواج، صداقت و عشق است. امروزه تاج های جواهرنشان با تزئیناتی از گل های طبیعی و مصنوعی ساخته شده اند.

( تصاویری از مدل تاج عروس از سنگ )

تاج های آراسته با سنگ های درخشان  :

اکسسوارهای ساخته شده از گل، هرچند یک هارمونی معصومیت و ناز دخترانه به عروس می بخشند اما این سبک، مورد پسند همه نیست. بسیاری از عروس های جدید ترجیح می دهند در مراسم عروسی شان مانند یک ملکۀ واقعی باشند. به همین جهت بسیاری از طراحان جوان دست به طراحی و تولید تاج هایی از سنگ های قیمتی و گرانبها کردند. اگر اکسسوارهای دیگر مانند گردنبند، انگشتری و دستبند را انتخاب می کنید باید به هماهنگی و تناسب آن با لباس و تاج و کیفتان هم توجه کنید.

(تاج و اکسسوری عروس تخت و خوابیده روی مو )

گیره سرهایی که با انواع گل ها و سنگ های طبیعی یا مصنوعی تزئین شده اند، می توانند یکی از اکسسوارهای مناسب برای آرایش موهای عروس باشند. نوارهای گلدوزی شده نیز با تنوع فراوان مورد استفادۀ طراحان و آرایشگران قرار می گیرند. انواع کلاه ها و روبندهای توری که معمولاً با گل، تور حریر و پر تزئین شده اند نیز از جمله اکسسوارهای پر استفاده هستند.

( اکسسوری موی عروس با گل هایی از جنس حریر )

( گیره موی عروس )

( تصویر گل و تور عروس روی سر )

( تصاویری از تل عروس با گل و تور  )

( گیر و اکسسوری موی عروس برای موهای بافته یا شینیون شده )

( گل سر عروس ار جنس حریر و تور )

( مدل هایی از جنس تاج سنگ عروس )

(اکسسوری موی عروس از پر طاووس مناسب برای مراسم عقد یا نامزدی )

اکسسوارهایی برای موی عروس

تور سر عروس ( ووئلتوک )

در سدۀ ۱۹ میلادی عروس های اروپایی نقابی از تور داشتند که مانند کلاهی کوچک بر سر گذاشته می شد و با تور حریر و گل طبیعی یا مصنوعی و سنگ ها و جواهرات و حتی پرهای زیبای پرندگان آراسته می شد. این نقاب Vualetok نامیده می شد که نماد معصومیت و پاکیزگی عروس جوان بود. ووئلتوک ابتدا از روسیه به سراسر اروپا راه یافت و به شکل عمومی میان زنان طبقات اشراف استفاده می شد.

( انواع تل ، هدبند و تاج های عروس با تور و گلهای حریر )

تور کوتاه سر عروس ( ووئلتوک ) دارای انواع مدل های گسترده و متنوع است. طراحان این اکسسوار را در سبک ها و دکورهای مختلف، طراحی و عرضه می کنند. انواع اصلی ووئلتوک عبارتند از:

-تور سر عروس مدل انگلیسی :

در این مدل تور روی سر نصب می شد و فقط تا جلوی چشم ها می رسید. این نمادی از معصومیت دخترانه بود و بیشتر مورد استفادۀ دختران جوان قرار داشت.

– تور کوتاه عروس مدل فرانسوی :

در این مدل کلاهی کوچک با دو گل سر از طرفین به صورت فشرده بر روی سر قرار می گرفت و تور حریر آن سراسر چهره را پوشش می داد. این نماد زنانگی بود و به طور عموم مورد استفادۀ زنان طبقۀ اشراف قرار داشت.

– تور سر عروس مدل های جدید :

در این مدل ها، تور حریر تا چانه و لب ها می رسد و با پر ، گل های درشت و سنگ های قیمتی تزئین می شود .

( مدل تور عروس کوتاه برای روی صورت )

گرچه این مدل قدیمی و سنتی دیگر محبوبیت خود را از دست داده اما ممکن است شما از خرید یک تور روسری کوچک پشیمان نشوید. ووئلتوک بر روی سر عروس قرار گرفته و اجازه حرکت آزادانه به او می دهد؛ همچنین باعث می شود مرموزتر و جذاب تر دیده شود. برای استفاده از تور عروس ووئلتوک باید به چند نکته توجه داشته باشید:

  •  به عناصر تزئینی لباس عروس توجه کنید. اگر تن خور لباستان خوب باشد و به عبارت دیگر، اگر لباس خوب بر تنتان بنشیند، تور کوچکی که بر سر دارید باعث جلب توجه و تمرکز بیشتر بر روی تزئینات لباس خواهد شد. البته توجه به جزئیات تور و تزئینات آن نیز مهم است تا با لباس و جواهرات کاملاً تناسب و هماهنگی داشته باشد.
  • تور عروس ووئلتوک ها بر اساس تعداد توری که مقابل صورت قرار می گیرد، معمولاً ۳ نوع هستند: مدل های یک لایه، دو لایه و سه لایه. نوع اول برای خانم های مسن مناسب است؛ نوع دوم یک مدل جهانی است که مورد استفادۀ عموم بانوان است. مورد سوم برای خانم هایی مناسب است که صورتشان ایراد داشته یا دچار عیبی گردیده است.
  • قرار نیست رنگ تور عروس ووئلتوک همیشه با رنگ لباستان یکی باشد؛ می توانید طیف رنگی سبک تری را نسبت به رنگ لباستان برای این اکسسوار انتخاب کنید. مثلاً رنگ تور سفید برای لباسی به رنگ سفید برفی مناسب است؛ رنگ تورهای کرم یا سفید عاجی برای لباس های کرم رنگ یا گل بهی متناسبند.

( هدبند های سراسری مو با سنگ و مروارید )

کاپ یا کلاه تور عروس

کاپ یک اکسسوار و در واقع نوعی پوشش دیگر برای سر عروس است. کاپ معمولاً به شکل کلاهی کوچک از باقی ماندۀ پارچه ها و تزئینات لباس اصلی عروس از حریر شفاف و نازک یا دانتیل تولید شده و با پرهای زیبا، گل، روبان های ساتن و دانه های مروارید تزئین می شود. باید دقت داشت برای استفاده از کاپ، حتماً باید موهایی کوتاه داشته باشید و یا آنها را پشت یا زیر سر ببندید.

( تصاویری از مدل های جذاب کلاه عروس با تور و حریر )

کلاه پاریسینی عروس

این کلاه از تور حریر و ساتن طراحی و تولید می شود و با گل های مصنوعی از جنس حریر تزئین می شود. این کلاه معمولاً در جلوی یکی از طرفین سر عروس نصب می شود و برای استفاده با لباس عروس های مدل برش A و تمام ماهی بسیار متناسب و هماهنگ است. کلاه پاریسینی نماد تبدیل شدن یک دختر جوان به یک خانم واقعی است.

( تورهای کوتاه و رنگی عروس )

( انواع مدل ها وسبک های تاج و تور عروس )

تاج عروس و هرانچه لازم است درباره اش بدانید

تاج ، کلاهی است نمادین که پادشاهان و ملکه ها برای نشان دادن تمایز مقام و جایگاه خود از سایرین بر سر می گذاشتند.

مدل تاج عروس مد سال 2018

( مدل تاج عروس طلایی رنگ مد سال ۲۰۱۸ )

تاج ها معمولاً از طلا ساخته شده و با جواهرات و سنگ های گرانبها و درخشان آراسته می شدند؛ به همین دلیل، منحصر به فرد و بسیار گران قیمت بودند. آرایش موی عروس از گذشته اهمیت زیادی داشته و دارد و تاج، یمی از اکسسوارهایی است که نقش مهمی در این آراستگی بر عهده دارد.

 تاج سنگ عروس

( تصویر بالا مدلی از تاج سنگ عروس است با ازتفاع کوتاه و بسیار شیک )

تاج باعث می شود عروس خود را یک ملکه یا پرنسس واقعی احساس کند و عروس خانم های زیادی آن را به عنوان یکی از اجزای اصلی لباس خود انتخاب می کنند.


اگر قصد دارید موهایتان را برای مراسم عروسی تان با تاج آرایش کنید، باید رویکردی جدی و دقیق برای انتخاب آن پیش بگیرید. سعی کنید پیش از آن که تاجی را بخرید، حتماً آن را روی سرتان امتحان کنید و چند قدم با آن راه بروید. تاج نباید از جای خود بلغزد یا هنگام رانندگی از سرتان بیفتد؛ دقت کنید که تاج باید محکم روی سرتان در جای خود محکم باشد. همچنین موارد دیگری چون نوع صورت عروس، رنگ و نوع پارچۀ لباس او و مدل موهایش نیز در انتخاب تاج باید مورد دقت و توجه قرار گیرند.


برای انتخاب یک تاج مناسب به نکات زیر توجه کنید:
– ارتفاع تاج برای افراد مختلف با توجه به ویژگی های بدنی آنان متفاوت باید باشد تا توازن ایجاد شود.
– اگر شکل کلی صورت شما مثلثی است، یک تاج کوچک آراسته با گل، برای شما بهترین گزینه است.
– اگر شکل کلی صورت شما مربع یا مستطیل است، بهتر است تاجی را انتخاب کنید که ارتفاع بلندی نداشته و با سنگ های درخشان تزئین شده باشد.
– برای خانم هایی که شکل کلی صورتشان بیضی است، یک تاج کوچک بسیار مناسب خواهد بود؛ اما نکتۀ مهم این است که این تاج کوچک باید غیرمتقارن روی سر آنها قرار گیرد تا زیبایی بیشتری به فرم صورتشان ببخشد.
– تاج کوچک برای هر عروسی با هر نوع قد مناسب است؛ عروس خانم های کوتاه، متوسط یا بلند قد می تواند با انتخاب یک تاج کوچک، زیبایی خود را تکمیل کند.
– عروس خانم هایی که صورت های کوچک یا کودکانه دارند، بهتر است حتماً از تاج های کوچک استفاده کنند. تاج های بزرگ مناسب این گونه چهره نخواهد بود.

تصاویری از مدل های تاج سنگ عروس روی شینیون و موی باز

( تصاویری از مدل های تاج سنگ عروس روی شینیون و موی باز )

انواع شکل تاج ها

قسمت پایین تاج را لبه می گویند؛ لبۀ تاج جایی است که روی سر قرار می گیرد و به شکل دایره ساخته می شود. ممکن است در لبۀ داخلی برخی تاج ها، دندانه ها یا گیره هایی به شکل شانه برای تثبیت تاج بر روی موهای سر تعبیه شده باشد. همچنین برخی اکسسوارهای دیگر مثل تور سر را هم می توان به این گیره ها وصل کرد.

(تاج سنگ بلند مناسب برای عروس هایی با صورت های کشیده )

بدنۀ تاج ها بستگی به جنس خود با مواد مختلفی تزئین می شوند. بدنۀ تاج های گرانبها معمولاً از فلزات گران قیمتی چون طلا، پلاتین یا نقره ساخته شده و با انواع سنگ های قیمتی، الماس، مروارید، یاقوت، زمرد، کریستال و امثال آنها تزئین می شود. تاج های ارزان تر به نسبت از مواد ارزان تر چون پلاستیک و سنگ های مصنوعی ساخته و پرداخته می شود.

(مدل های تاج سنگ کوتاه مناسب برای عروس هایی با صورت های کشیده )

تاج های زنانه که مورد استفادۀ عروس خانم هاست، معمولاً به شکل نیم دایره ساخته می شوند که آنها را نیم تاج می گویند. البته شکل های دایره ای، حلقه ای و نیم حلقه ای هم وجود دارند. اصولاً شکل تاج ها بسته به این که در چه نقطه ای از سر باید نصب شوند، متفاوت است.

( تصاویری از مدل های تاج عروس )

( تصاویری از مدل های تاج عروس )

یکی از مشهورترین شکل های تاج، شکل یونانی است که از تاج های یونان باستان گرفته شده است. تاج یونانی به شکل حلقه یا نیم حلقه ساخته شده و با نقوش گیاهی به ویژه شاخۀ زیتون تزئین می شود. شاخۀ زیتون در فرهنگ یونان باستان، نماد صلح و پیروزی بوده و در طول تاریخ توسط عروس ها و دوشیزگان برای آرایش استفاده می شده است.

(کلاه عروس با تور کوتاه )

(کلاه عروس با تور کوتاه )

شاخه زیتون همچنین یکی از ویژگی‌های ایرنه (الهۀ صلح) بود و بر روی بعضی سکه‌های امپراطوری روم، تصویر وی با نگه داشتن یک شاخه زیتون رو به بالا در دست راست نشان داده می‌ شود. به همین دلیل، نقوش گیاهی مهم ترین آیتم تزئینی تاج های یونانی به شمار می روند. تاج های یونانی از پشت یا بالا بر روی سر قرار می گیرند و تصویری رمانتیک از عروس به نمایش می گذارند.

(مدل تاج ژله ای عروس روی مو )

واضح است که خرید تاج های گرانبها در وسع همگان نیست؛ به همین جهت بهتر است هنگام خرید تاج، به هماهنگی و تناسب جنس و نوع آن با لباس عروسی تان دقت کافی به عمل آورید. برای استفاده از تاج باید مدل موهایتان نیز با آن هماهنگ باشد. اگر موهای فرفری دارید، بهترین گزینه برای شما یک تاج کوچک و ظریف خواهد بود. تاج یونانی برای عروس خانم هایی مناسب است که مدل موهای جمع و جور و کوتاه دارند.

( مدل هدبند و تاج کوتاه از سنگ و مروارید و تور )

( مدل تاج عروس روی انواع رنگ مو ها )

( تاج سر عروس ار مروارید )

( تاج سر عروس ار مروارید )

با تاج عروس ملکه شوید

برای انتخاب تاج عروس مناسب مواردی همچون قر رنگ مو آرایش صورت جواهرات عروس قرم صورت و مدل مو وخیلی موارد دیگر توجه کرد اگر حتی به یکی از این موارد دقت نکنید ممکن است در نهایت احساس کنید همه چیز به زیباترین شکل به نمای درنیامده است تاج عروسی که شما بر سر میگذارید شمارا ملکه شب عروسیتان میکند پس به همه جزییات توجه کنید که بینقص تریم ملکه در شب عروسی تان باشید

 

کی تاج عروسی را بخریم ؟

اگر عاشق تاج عروسی هستید به شما توصیه میکنیم خرید تاج عروسی را به آخر موکول کنید و جلوی خودتان را بگیرید چون برای خرید تاج عروس باید مواردی را که در بالا گفتیم را درنظر بگیرید پس خرید لباس عروس و مشورت کردن با آرایشگرتان بر خرید تاج عروس اولویت دارد

در ادامه با لوکس عروس همراه باشید تا به شما کمک کنیم با توجه به فرم صورت و لباس و جواهراتتان چطور تاج عروس مناسب بخرید

 

برای انتخاب تاج عروس به فرم صورتتان دقت کنید

برای خرید تاج عروسی وسواس به خرج دهید همانطور که برای انتخاب آرابش صورت به فرم چهره تان دقت میکنید برای خرید تاج عروس نیز به فرم صورت توجه کنید اگر صورت شما گرد است یا به عبارتی صورت شما تپل است باید به سراغ تاج های کشیده و بلند بروید ( البته قد همسرتان را نیز در نظر بگیرید ) باید با انتخاب تاج بلند فرم صورتتان را متوازن کنید و از گردی آن بکاهید و کاری کنید که کشیده تر به نظر برسد .

 

اگر موهایتان را به سمت بالا شینیون کرده اید و صورت کشیده ای هم دارید بهتر است از تاج هایی که روی پیشانی مینشیند استفاده کنید معمولا به آن ها هدبند نیز میگویند ولی اگر باز هم دوست دارید تاج روی سرتان باشد باید تاجی انتخاب کنید که ارتفاع کمی داشته باشد و قسمت بالایی تاج گرد و هلالی باشد .

ولی اگر صورتتان بیضی و کشیده است حتی اگر تاج عروس های کشیده مد شده بود باز هم به سراع این مدل تاج نروید فرم صورتتان از مد روز برای تاج مهم تر است چون ترکیب تاج بلند با صورت کشیده اصلا جالب نخواهد شد و شما را از انتخابتان پشیمان میکند

 

لباس عروسی که انتخاب کرده اید لباسی ساده است یا طرح دار ؟

اگر لباس عروسیتان مدل دار است و پر از سنگ و مروارید و تزیین است پس تاج عروسی تان را تا جای ممکن ساده انتخاب کنید برای لباس عروسی با این همه تزیین تاجی ساده با یک ردیف سنگ بسیار شیک تر است ولی اگر لباس عروس ساده ای انتخاب کرده اید شما برای انتخاب هر مدل تاج پر زرق و برقی آزادید . مدل های جدیدی از تاج عروس مد شده طرح های زیبایی است که مدل گل و مروارید را با هم تلفیق کرده و روی سر مینشیند و در برخی مدل ها تا پشت سر هم ادامه دارد و این مدل تاج های عروس را در مدل موهای نیمه باز هم استفاده میکنند که بسیار جذاب است .

تاثیر جواهرات عروس در انتخاب مدل تاج

اگر فکر میکنید انتخاب مدل تاج عروس به سرویس جواهراتتان ربط نداره اشتباه میکنید اگر زیورآلاتتان پر زرق و برق است گوشواره های بلند دارید و گردنبندتان بپر از نگین است و یقه لباس عروستان با مروارید پوشیده شده است اصلا سراغ تاج عروس با طرح های شلوغ نروید اگر تاج تان را هم پر از سنگ و نگین انتخاب کنید این باعث میشود ظاهرتان خوب به نظر نیاید

 

(تصویری از مدل تاج عروس مد سال ۲۰۱۸ )

برای انتخاب مدل تاج از قد تان قافل نشوید

برای انتخاب مدل تاج عروس باید به قد عروس و داماد توجه کرد اگر اختلاف قد چندانی با داماد ندارید یا هم قد هستید بهتراست از پوشیدن کفش با پاشته های بلند صرفه نظر کنید و و تاج و مدل موهایتان را کوتاه انتخاب کنید مدل تاجی برای شما مناسب است که روی موهایتا بنشیند و شینیون موهایتان هم رو به پایین باشد چون اصلا جالب نیست که یک سر و گردن از داماد بلند تر به نظر برسید و برعکس اگر قدتان خیلی از داماد کوتاه تر است استفاده از تاج بلند یکی از مزایای استفاده از این اکسسوری است

 

( تاج طلایی مدل شاخه زیتون )

بهتر است برای مراسم عروسی از تاج گل استفاده نکنید

شاید شما هم از آن دسته دختر خانم هایی باشید که هر بار در فیلم های خارجی میدید که عروس تاجی از گل روی سرش گذاشته با خودتان میگفتید که باید در مراسم عروسیان روی موهایتان تاجی از گل بگذارید اما بهتر است این کار را نکنید چون اگر قرار است روز عروسی تان در تمام طول روز زیبا به نظر بیایید با انتخاب تاج گل که در طول روز در حال پلاسیده شدن است این اتفاق نخواهد افتاد

( تاج طلایی مد سال ۲۰۱۸ برای پشت مو )

وقتی برای عکاسی در آتلیه زیر نور چراغ ها نشسته اید یا برای فیلمبرداری به باغ رفته اید یا در مراسم عقد هستید همه این ها دست به دست هم میدهند تا گل های روی سر شما از بین برود و تا شب چیزی از تاج گل شما باقی نمیماند اگر باز هم دوست دارید تاج گل روی سرتان باشد بهتر است از تاج گل مصنوعی استفاده کنید یا هر چند ساعت یک تاج گل تازه روی سرتان بگذارید

برای انتخاب تاج حتما با آرایشگران مشورت کنید

تاج عروس را یا میتوانید از فروشگاه های اکسسوری عروس بخرید یا از آرایشگاهی که برای آرایش مو و صورت میروید تاج عروس را اجاره کنید ولی قبل از اجاره یا خرید حتما نظر گریمور تان را بپرسید که برای موهایتان چه مدلی در نظر گرفته است و چه مدل تاج هایی میتوانید انتخاب کنید

 

مشورت کردن شما با ارایشگر به هر چه زیباتر شدن شما کمک میکند آرایشگر تان تاجی که قرار است انتخاب کنید را باتوجه به فرم صورت مدل مو سبک آرایش و قد داماد میسنجد و بهترین مشاوره را به شما میدهد اگر قبل از صحبت کردن با آرایشگرتان مدل تاج تان را انتخاب کنید ممکن است ارایشگرتان را به دردسر بیندازید

انتخاب تاج های مد ؛ تاج عروس ۲۰۱۸

شاید به نظر بیاید انتخاب مدل تاج عروس برایتان به مدلهایی از سنگ محدود شده ولی اینطور نیست مدل های جدید تاج عروس مخصوصا مدل های تاج عروس ۲۰۱۸ تاج های جذاب با مدل ها و رنگ های مختلف است مدل های تاج طلایی با طرح های گل یا تاج های شیشه ای و کریستالی تاج هایی رنگی که حتی میتوانید رنگ های آن را با رنگ رژ یا رنگ لاک ست کرد و یا حتی سبک دسته گل عروس را بر اساس مدل تاج انتخاب کنید

 

جنس انواع تاج عروس

تاج ها انواع و جنس های مختلفی دارد تاج های ژله ای تاج های انتاف پذیر تاج هایی از جنس سنگ و… برای شما بهترین انتخاب تاج های نرم و انعطاف پذیر است تاج هایی که راحت روی شینیون قرار بگیرد و روی سر سنگین نباشد و آرایش مو را خراب نکند تاج نرمی که انتخاب میکنید حتما به آرایشگرتان نشان دهید

 

بیشتر بخوانید :

اول از همه بلندي و كوتاهي تاج بايد باتوجه به قد عروس و داماد انتخاب شود. مثلا وقتی قد دامادی نسبتا قدی کوتاه دارد عروس‌ خانم نباید تاج بلندی انتخاب کند که قدش بلندتر از داماد جلوه کند؛ اما به غیر از قد نوع آرایش موها و اندام باید در انتخاب تاج درنظر گرفته‌ شوند.

مدل تاج بلند برای عروس

براي صورت‌هاي گرد و درشت همچنین  بهتر است این تاج‌ها روی شينيون‌هاي كلاسيك و كشيده کار شوند.

مدل تاج‌عروس های خوابيده ( هدبند ) و كوتاه

اگر صورتی کشیده دارید سراغ این نوع تاج‌ها بروید البته یادتان باشد که از آرایشگرتان بخواهید موهای‌تان را طوری آرایش کند که قسمتی از موها در کناره‌های سر قرار بگیرد. همچنین شينيون كلاسيك می‌تواند زیبایی شما را چند برابر کند.

مدل های تاج ژله ای

این نوع تاج‌ها معمولا فانتزی‌تر هستند بنابراین آرایش موها هم نباید کلاسیک باشد. اگر می‌خواهید از چنین تاجی استفاده کنید از آرایشگرتان بخواهید موهای‌تان را شينيون باز کند یا از مدل‌های فر و شلوغ استفاده کند.

مدل هدبند با تور و مروارید

(مدل هدبند با تور و مروارید )

اکسسوری و گیرهای تزیینی مو

براي هر صورتي مناسب است ولی انتخاب آن بستگي به نوع شينيون دارد تا به خوبی روی موها بنشیند؛ مدل‌هایی که به سمت پایین جمع می‌شوند خیلی با انواع شانه‌ها و سنجاق‌ها و گیره‌های تزئینی همخوانی دارند.

گل بین موی بافته

مدل تاج گل طلایی

( مدل تاج گل طلایی )

مدل تاج پشت سر با تور بلند

( مدل تاج پشت سر با تور بلند )

 تاج عروس از شاخه زیتون

( مدل تاج عروس از شاخه زیتون )

عکس تاج عروس

( تصویری از مدلی محبوب در بین عروس خانم ها از تاج عروس )

( تاج عروس طلایی )

( تاج عروس طلایی )

 تاج عروس مد 2018

(مدل تاج عروس مد ۲۰۱۸)

تاج و هدبند ظریف

( تصویری از یک تاج و هدبند ظریف )

مدل تاج بلند عروس

( تصویری از مدل تاج بلند عروس )

مدل تاج پرنسسی

( مدل تاج پرنسسی طلایی با سنگ های سفید )

( مدل تاج بلند سفید طلایی مد سال 2018 )

( مدل تاج بلند سفید طلایی مد سال ۲۰۱۸   )

مدل تاج عروس سفید طلایی

( مدل تاج عروس سفید طلایی از سنگ و مروارید با ارتفاع کم مد سال ۲۰۱۸ )

یک نظر

یک نظر

  1. Pingback: اکسسوری موی عروس - جدیدترین اکسسوری موی عروس از برند لا اسپوزا بارسلونا

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین ها

بالا