آرایش عروس

با انواع مدل مو عروس بر اساس فرم صورت آشنا شوید

اینکه بدانید صورتتان چه فرمی دارد نه فقط در انتخاب انواع مدل مو عروس به شما کمک میکند بلکه همیشه برای کوتاهی مو و فرم دهی موهایتان به کمکتان می آید.

اینکه بدانید صورتتان چه فرمی دارد نه فقط در انتخاب انواع مدل مو عروس به شما کمک میکند بلکه در باقی زمانها هم برای مدل کوتاهی مو و فرم دهی راحت تر به موهایتان به کمکتان می آید. پس بهتر است قبل از جستجو در اینترنت و انتخاب مدلهای مختلف مو ، با فرم صورتتان آشنا شوید.

فاکتورهای مورد نیاز برای انتخاب انواع مدل مو عروس

اینکه بسیار بر مدل مو عروس تاکید میشود بیشتر به این خاطر است که اگر شما زیباترین آرایش و لباس را داشته باشید اما مدل موهایتان مناسب نباشد هر کسی که شما را ببیند حس میکند که یک جای کار می لنگد، البته باید این را بگویم که علاوه بر فرم صورت مدل لباس و فرم یقه لباس هم در انتخاب مدل مو بسیار اهمیت دارد. همچنین فرم صورت در انتخاب آرایش عروس مناسب هم به کمکتان می آید.

بد نیست این نکته را اضافه کنیم که انتخاب مدل مو بر اساس فرم صورت تنها مختص خانمها نیست بلکه آقایان هم بهتر است برای انتخاب مدل مو و ریش و سبیل حتما به فرم صورتشان اهمیت بدهند.

صورتتان گرد است ؟

بزرگترین اشتباه برای صورتهایی با فرم دایره و گرد این است که موهایتان را کامل پشت سرتان جمع کنید. این کار باعث میشود که صورتتان حتی گردتر به چشم بیاید. بهترین راهکار این است که قسمت بالای موهایتان را پوش دهید و روی سرتان جمع کنید و برای کشیده نشان دادن صورتتان موهای اطراف صورت را تا روی گوشها بیاورید ، حتی بد نیست کمی از گونه تان را هم پوشش دهد.

راهکار برای صورتی با فرم مربع

برای فرم صورت مربع باید موهایتان به صورتی باشد که زاویه پیشانیتان را مخفی کند و از عرض پیشانی بکاهد. بد نیست که مقداری از موهایتان صورت و پیشانیتان را بپوشاند. باید مقداری از موهایتان هم در اطراف صورتتان ریخته شود. در کل باید به صورتی عمل شود که قسمتهای زاویه دار صورتتان پوشانده شده و صورتتان منحنی و کشیده نشان داده شود.

فرم صورت گلابی شکل و انتخاب درست

برای این فرم صورت در انواع مدل مو عروس آن مدلی را انتخاب میکنیم که فرم صورت را در بالا و پایین یکسان و متناسب کند. در واقع باید بالای موها را پوش داد تا حجم پیدا کند و با قسمت فک و پهنای صورت هماهنگ شود.

صورتی به شکل قلب دارید ؟

برعکس مدل مو برای صورت گرد در این فرم صورت از پوش دادن و جمع کردن مو در بالای سر خودداری کنید. همچنین فرق باز نکنید. از آرایشگرتان کمک بگیرید و مدلی را انتخاب کنید که از عرض سر و پیشانیتان بکاهد. موهایتان را با کمی انحنا بر روی گونه تان بریزید.

انتخاب انواع مدل مو عروس برای صورت بیضی

اگر فرم صورت شما بیضی است شما متناسب ترین فرم صورت را دارید، پس خوشحال باشید و با آرامش هر مدل مو و آرایشی را که دوست دارید انتخاب کنید.

فرم صورت بیضی مناسب ترین فرم برای انواع مدل مو عروس است

چند نکته برای انواع مدل مو عروس در مدلهای مختلف صورت

اگر داری چانه کوچک و یا گردن کوتاهی هستید از آن مدل شینیون هایی انتخاب کنید که موها را کاملا میکشند و در بالای سر جمع میکنند. توجه داشته باشید که اصلا موهایتان را بر روی صورتتان نریزید .

برای صورتهای دراز و کشیده بهتر است از چتری برای کوچکتر نشان دادن صورت استفاده کنید. همچنین میتوانید مقداری از موهایتان را در اطراف صورتتان بریزید تا صورتتان پهن تر به چشم بیاید.

در صورتی که گردن بلند و کشیده ای دارید میتوانید از انواع شینیون باز و نیمه باز انتخاب کنید و یا اینکه کلا مدل موی باز ا انتخاب کنید.

برای کوچک نشان دادن صورتهای درشت و پهن قسمتی از موهاتان را یک سمت صورت بریزید ( شینیون مدل کج ) و قسمت دیگری از موهایتان را بر روی پیشانی و گونه هایتان بریزید.

اگر صورتتان کوچک است از شینیون جمع پایین استفاده کنید به صورتی که موهایتان در پشت گردنتان دو سمت صورتتان را پر کند و صورتتان را بزرگتر نشان دهد. بهتر از از ریختن مو روی صورتتان خودداری کنید تا صورتتان به صورت کامل نمایان باشد.

بهتر است ابتدا فرم صورتتان را بیابید و بعد به سراغ انتخاب مدل مویتان بروید

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین ها

بالا