گوناگون

قبل از انتخاب کارت دعوت عروسی ، این مطلب را بخوانید!

کارت دعوت عروسی امروزه بسیار متنوع شده است و از جنس‌های مختلفی مثل مقوا، چوب، پارچه‌ی ابریشمی و حصیر ساخته می‌شوند و اغلب دارای تزئیناتی است.

کارت دعوت عروسی امروزی بسیار متنوع شده است ، در قدیم محدود به چند مدل میشد و فقط نوشته داخل آن کمی تنوع پیدا میکرد اما امروزه علاوه تنوع در طرح و رنگ در جنس کارتها نیز تنوع ایجاد شده است و تقریبا تمام سلایق را پوشش داده است.

 

کارت دعوت عروسی امروزی بسیار متنوع شده است

برخی از مهمانان نزدیک ، کارت دعوت عروسی شما را برای همیشه نگاه میدارند پس انتخابی با سلیقه داشته باشید

به چه علت کارت عروسی مهم است ؟!

اولین نکته ای که باید به آن اشاره کنیم این است که اصلا تصور نکنید که کارت عروسی تنها برای مطلع کردن دوستان و آشنایان از تاریخ و مکان جشن عروسی است. پس در انتخاب کارت عروسیتان نهایت خلاقیت را به خرج دهید چون بی شک کارت عروسی نشان دهنده سلیقه عروس و داماد می باشد.

خرید کارت دعوت عروسی از آن خریدهایی است که نه تنها خسته کننده نیست بلکه بسیار جذاب است بنابراین میتوانید به دور از خستگی و با فراغ بال برای انتخاب آن وقت بگذارید.

کارت دعوت عروسی

همچنین سعی کنید برای متن داخل کارت از متنهای آماده استفاده نکنید بلکه خودتان شعر یا متنی را آماده کنید که هر دو دوستش دارید و برایتان یادآور عشقتان باشد.

 

چه مدل کارت عروسی ؟

امروزه به حدی تنوع کارت دعوت عروسی زیاد است که گاهی این تنوع باعث سردرگمی و تردید در انتخاب می شود. پس بهتر است ابتدا عروس و داماد با هم در جنس کارت دعوت به تفاهم برسند ، اینکه میخواهند کارتشان از جنس مقوا باشد یا انواع چوب و شیشه و حصیر و دهها جنس دیگر که در بازار به وفور یافت می شود.

 

بهتر است ابتدا عروس و داماد با هم در جنس کارت دعوت به تفاهم برسند

امروزه به حدی تنوع کارت دعوت عروسی زیاد است که گاهی این تنوع باعث سردرگمی و تردید در انتخاب می شود

بعضی از کارتهای فانتزی هم وجود دارند که تزئیناتی بر روی آن وجود دارد، تزئیناتی مانند ربان ، نگین ، گلهای پارچه ای و کاغذی . این کارتها به این صورت است که تزئیناتش را جدا به شما تحویل میدهند و خودتان در منزل باید بر روی کارت اضافه کنید.

 

کارت دعوت عروسی باید به چه رنگ باشد ؟

هیچ گاه از برای کارت دعوت عروسی از رنگهای خیلی تند و جیغ استفاده نکنید . بهترین انتخاب ، رنگهای ملایم و روشن و یا رنگهایی است که در تم عروسی موجود است.

 

 

هیچ گاه از برای کارت دعوت عروسی از رنگهای خیلی تند و جیغ استفاده نکنید

 

اگر طراح خوبی هستید ، خودتان طراحی کنید

هستند عروس و دامادهایی که حرفه شان طراحی کارت ویزیت و بروشور و … است. بد نیست که اگر خودتان در کار طراحی هستید برای طراحی کارت عروسیتان هم دست به کار شوید و کارتی را طراحی کنید که به طور کامل معرف شخصیت و سلیقه هر دو نفرتان باشد.

اینگونه کارت ها حتی میتواند به عنوان یک هدیه از سمت عروس و داماد به مهمانان محسوب شود زیرا که امضای هنر آنها را در بر دارد.

 اگر خودتان در کار طراحی هستید برای طراحی کارت عروسیتان هم دست به کار شوید و کارتی را طراحی

اینگونه کارت ها حتی میتواند به عنوان یک هدیه از سمت عروس و داماد به مهمانان محسوب شود

 

کارت دعوت فقط برای عروسی است ؟

به طور مرسوم تنها برای مراسم عروسی کارت دعوت خریداری میشود. اما اینکه برای مراسم نامزدی و یا حنابندان هم کارت دعوتی تهیه کنید خیلی خارج از عرف نیست. اما برای این مراسم های حاشیه ای میتوانید از کارت دعوت ارزانتر و یا گیف هایی که کارت کوچکی به آن وصل شده است استفاده کنید.

 

به طور مرسوم تنها برای مراسم عروسی کارت دعوت خریداری میشود

 

اگر میخواهید کارت دعوت کم هزینه ای داشته باشید به سراغ اینها نروید :

کارت هایی با کاغذ پنبه ای و یا کاغذ از جنس براق و همچنین با ضخامت بیشتر همیشه قیمت بیشتری دارند. فونت برجسته و دادن انحنا به لبه های کارت هم هزینه را بالا می برد.

برای داشتن یک کارت دعوت عروسی زیبا و یک با قیمت مناسب به این مسائل توجه کنید:

۱- کارتهایی متفاوت برای میهمانان مختلف

اگر میخواهید کمی متفاوت عمل کنید و عروس و داماد خاصی باشید، مهمانانتان را چند دسته کنید و برای هر کدام کارتهای متفاوتی در نظر بگیرید، مثلا برای نزدیکان از کارتهایی استفاده کنید که عکس دو نفره تان بر روی آن باشد برای افراد بزرگ فامیل کارتهایی شکیل تر و رسمی تر انتخاب کنید و برای دوستانتان کارتهایی در نظر بگیرید که فانتزی باشد و یا یک خاطره مشترک در آن لحاظ شده باشد که با دیدن آن همیشه لبخندی بر لبشان بنشیند.

۲- اطلاعات کارت دعوت عروسی شفاف و بدون ابهام منتقل شود

در تمام کارتهای عروسی همیشه نام عروس و داماد ذکر میشود و متنی در ادامه و در آخر مکان و زمان عروسی قید میشود . پیشنهاد میکنیم که آن متن میانی را بسیار زیبا و هنری انتخاب کنید.

در تمام کارتهای عروسی همیشه نام عروس و داماد ذکر میشودکارت عروسی شیک

و در انتها بد نیست که با تاریخچه کارتهای عروسی آشنا شوید :

تاریخچه‌ی کارت دعوت عروسی

در قدیم فردی را استخدام میکردند تا کارت دعوت عروسی را به دست مهمانان برساند، و قبل تر از آن شخصی در خیابان مراسم عروسی را اعلام میکرد و اینگونه مردم را دعوت می کرد.

 

در قدیم فردی را استخدام میکردند تا کارت دعوت عروسی را به دست مهمانان برساند

در اواسط قرن پانزدهم دعوت نامه کاغذی مرسوم شد البته نه به شکل امروزی. بر روی تکه کاغذی با جوهر متن را چاپ می کردند.زمان ظهور کارتهای دعوت امروزی را شاید بتوان پس از جنگ جهانی دوم عنوان کرد.

 

 

2 دیدگاه

2 Comments

  1. Pingback: جشن عروسی خاص-چگونه جشن عروسی را خاص برگزار کنیم-عروسی رویایی

  2. اختراع

    بهمن ۹, ۱۳۹۶ at ۱۱:۲۳ ق.ظ

    خیلی خوب بود ،، خیلی اتفاقی پیداش کردم از گوگل
    .
    با اجازتون من این صفحه برای دوتا از دوستام تلگرام کردم ،، ممنون

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین ها

بالا