اکسسوری

پیشنهاد چند مدل بستن کراوات داماد

از اکسسوری های مهم داماد عروسی کراوات است و گره کراوات به یک مدل ختم نمیشود و انواع متفاوتی دارد. در اینجا مدلهای مختلفی از بستن کراوات را معرفی کردیم

از اکسسوری های مهم داماد در روز عروسی کراوات است و همانطور که همه می دانید گره کراوات به یک مدل ختم نمیشود و انواع متفاوتی دارد. در اینجا مدلهای مختلفی از بستن کراوات را معرفی کردیم و آموزش دادیم تا بتوانید در مکانهای مختلف از انواع گره کراوات استفاده کنید.

چند مدل بستن کراوات وجود دارد ؟!

انواع و مدلهای مختلفی برای بستن کراوات وجود دارد اما معمول ترین مدل در بستن گره کراوات، مدل ساده است که بهتر است تمام آقایان این مدل گره را بلد باشند زیرا این گره به عنوان بهترین و مناسب ترین گره در تمام دنیا شناخته شده است که هیچ گاه هم از مد خارج نمی شود. در ادامه این مقاله شما با انواع گره کراوات و روشهای بستن این اکسسوری پرکاربرد مردانه آشنا می شوید .

بستن کراوات با گره ساده

گره ساده

این مدل بستن کراوات همانطور که در شکل مشاهده می کنید این گره از ۶ مرحله تشکیل می شود. باید حواستان باشد که پشت کراوات به سمت بیرون باشد، مثلا اگر قرار است رو به آینه این کار را انجام دهید، باید پشت کراوات رو به آینه باشد. قسمت پهن کراوات به زیر قسمت باریک میرود و همچنان قسمت باریک ثابت می ماند و قسمت پهن این بار از روی آن به سمت دیگر حرکت می کند. حال قسمت پهن را از پشت وارد حلقه ای بکنید که در قسمت جلو کراوات ایجاد شده، در واقع باید از میان حلقه عبور کند تا گره ایجاد شود. ( در شکل کاملا واضح است ) کار به پایان نرسیده، قسمت پهن کراوات را به پایین بکشید تا گره محکم شود و سپس در گردنتان آن را به طور کامل تنظیم کنید.

نحوه بستن کراوات با گره ساده

بستن کراوات به سبک پرنس آلبرت

گره پرنس آلبرت

این مدل گره کراوات به ” پرنس آلبرت ” شهرت دارد. در این گره نیز همانند گره ساده از قسمت پهن کراوات شروع می کنیم با این تفاوت که این بار روی کراوات باید به سمت بیرون باشد. کراوات را به دور گردن بندازید، قسمت باریک کراوات باید کمی بالاتر از دکمه شکم قرار گیرد. در این گره هم قسمت باریک کراوات ثابت می ماند و فقط قسمت پهن است که حرکت می کند. در این گره قسمت پهن کراوات دوبار به دور قسمت باریک پیچیده می شود و چگونگی کار به خوبی در تصویر نمایان است. تنها نکته ای که نباید فراموش شود این است که اولین حلقه باید کمی از زیر حلقه دوم بیرون باشد و تفاوت و زیبایی این نوع گره در همین است.

نحوه بستن کراوات به سبک پرنس آلبرت

گره کراوات پرات

گره کراوات پرات

در نگاه اول بسیار شبیه به گره کراوات ساده است اما بیشتر که دقت کنید تفاوتهایش را متوجه می شوید. کراوات را که به دور گردنتان می اندازید باید پشت کراوات به رو باشد.قسمت باریک کراوات باید از دکمه شکم بالاتر باشد و باز هم در این گره تنها قسمت پهن کراوات است که حرکت می کند.ابتدا قسمت پهن کراوات را به زیر قسمت باریک برده و بعد قسمت پهن را از وسط کراوات به قسمت حلقه گردن رو به بالا هدایت کنید و از حلقه گردن عبور دهید و به سمت پایین و به سمت راست بکشید. حال دوباره از روی قسمت باریک عبور دهید و به سمت چپ ببرید.لبه پهن را از پشت حلقه گردن عبور داده به سمت بالا ببرید و بعد از میان حلقه ایجاد شده در جلو کراوات عبور دهید. قسمت پهن را به سمت پایین بکشید گره را محکم و تنظیم کنید.

چگونگی بستن گره کراوات پراتگره کراوات الدریج

گره کراوات الدریج

از همین ابتدا مهمترین تفاوتی که در بستن کراوات به سبک الدریج می توانی اشاره کنیم این است که قسمت پهن کراوات ثابت می ماند و این قسمت باریک کراوات است که گره را ایجاد می کند. قسمت پهن کراوات باید ثابت و در بالای سگک کمربند قرار بگیرد. بهتر است تمام مراحل را از روی عکس آموزشی پایین پیش بروید چون توضیحات اضافی شاید بیشتر باعث گیج شدن شما شود. تنها نکته ای که در انتهای کار نباید فراموش شود این است که از قسمت باریک کراوات مقداری اضافه میماند که باید در پشت حلقه کراوات مخفی شود.

چگونگی بستن گره کراوات الدریج

گره کراوات ترینتی

گره کراوات ترینتی

در این مدل گره کراوات نیز قسمت پهن کراوات ثابت می ماند و اندازه آن باید تا بالای سگک کمربند باشد و قسمت باریک کراوات را حرکت دهید و گره را ایجاد کنید. مطابق شکل عمل کنید و به ترتیب انجام دقت کنید. فلش های آبی را جدی بگیرید و دقت کنید که فلش های آبی جهت حرکت کراوات برای ایجاد گره را نشان داده است. به مانند گره کراوات الدریج در انتهای کار لبه باریک کراوات را در پشت حلقه کراوات مخفی کنید.

نحوه بستن گره کراوات ترینتیگره کراوات مورل

گره کراوات مورل

شاید بتوانیم این مدل گره کراوات را با گره ساده مقایسه کنیم، گره در بالا یکسان است با این تفاوت که در این مدل گره قسمت باریک کراوات در بالا قرار دارد و قیمت پهن زیر آن قرار میگیرد و در گره ساده دقیقا برعکس است. این گره نیز از جمله گره هایی است که قسمت پهن کراوات ثابت است و باید بالای سگک کمربند قرار گیرد و این قسمت باریک کراوات است که گره را ایجاد می کند. برای تنوع هم که شده بد نیست دو سه مدل گره کراوات بلد باشید. گره مورل را هم به راحتی و با توجه به عکس پایین می توانید پیاده کنید.

چگونگی گره کراوات مورل

گره کراوات ون ویجک

گره کراوات ون ویجک

قسمت باریک کراوات ثابت میماند و جایگاهش کمی بالاتر از دکمه شکم است. قسمت پهن کراوات شروع به حرکت میکند و با سه چرخش این گره را تشکیل می دهد که همانطور که در عکس بالا مشاهده می کنید به صورت سه لایه بر روی هم قرار می گیرند. ۱۰ مرحله عکس زیر را به درستی دنبال کنید تا در نهایت به این گره زیبا برسید.

آموزش نحوه بستن گره کراوات ون ویجک

و در نهایت به شما پیشنهاد می کنیم که سعی کنید همیشه مدلهای متفاوتی از گره کراوات را بلد باشید تا هر بار متفاوت تر در مهمانی ها و مراسم رسمی حضور داشته باشید.

5 دیدگاه

5 Comments

 1. Pingback: داماد شیک پوش چی می پوشه؟- با معیارهای داماد شیک پوش آشنا شوید - کت و شلوار داماد

 2. هرمز

  شهریور ۵, ۱۳۹۶ at ۱۲:۱۶ ب.ظ

  سلام.واقعا وبسایت خوبی دارید

 3. Pingback: برای انتخاب کراوات داماد به چه نکاتی باید توجه کرد! - بستن کراوات - گره کراوات

 4. کسرا

  خرداد ۶, ۱۳۹۷ at ۹:۱۰ ب.ظ

  سلام.خواستم بابت وبسایت خوبتون ازتون تشکر کنم و امیدوارم باعث
  ایجاد انگیزه براتون بشه

 5. کسرا

  تیر ۲۶, ۱۳۹۷ at ۳:۰۰ ق.ظ

  مطلب بسیار خوبی بود.ممنون

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین ها

بالا