اکسسوری

برای انتخاب کراوات داماد به چه نکاتی باید توجه کرد!

در جشن عروسی تمام چشم ها بر عروس و داماد است، پس داماد هم باید بهترین تیپ را داشته باشد. کراوات داماد از آن اکسسوری هایی است که مکمل تیپ داماد است

از آنجایی که تمام توجهات به سمت لباس عروس است ، در تصمیم برای لباس داماد غفلت می شود و کمتر به آن توجه می شود در صورتی که در جشن عروسی تمام چشم ها بر عروس و داماد ( هر دو ) است، در نتیجه داماد هم باید بهترین تیپ زندگی اش را در آن شب داشته باشد. کراوات داماد یکی از آن اکسسوری هایی است که به داماد در تکمیل کردن تیپش کمک میکند.

کراوات داماد از اکسسوری های مهم داماد محسوب می شود

مطلب مرتبط ← پیشنهاد چند مدل بستن کراوات داماد

نکاتی مهم در رابطه با کراوات داماد

لباس پوشیدن به سبک یک جنتلمن که حتما آن را یک کراوات تکمیل می کند هیچ گاه از مد خارج نمی شود. اما قطعا چند قانون اصلی و مهارتهایی در رابطه با انتخاب و بستن کراوات وجود دارد که هر مردی باید آنها را به خاطر بسپارد و به هنگام استفاده از کراوات آن را به کار گیرد.

اولین چیزی که هر مردی باید با آن آشنایی کامل داشته باشد چگونگی گره زدن کراوات است. با ما همراه باشید تا شما را در زدن گره ای درست ، خرید کراوات در اندازه مناسب و انتخاب استایلی درست ، راهنمایی کنیم.

 

هر مردی باید گره درست و انتخاب سایز مناسب برای کراوات را بلد باشد

چگونگی بستن کراوات

بیش از ۳۰ مدل گره کراوات وجود دارد اما واقعا شما تنها نیاز دارید که یک مدل آن را یاد بگیرید. اگر شما میخواهید جذاب و امروزی به نظر برسید کافی است که گره ای ساده که ” اصطلاحا به گره چهار در دست ( four-in-hand ) معروف است ” را یاد بگیرید. پس این مدل بستن کراوات با گره ای ساده و خوش استایل را یاد بگیرید و برای همیشه استفاده کنید. این گره با تمام یقه ها هماهنگ است و مناسب ترین گره از نظر اندازه است.

آموزش چگونگی گره کراوات چهار در دست

اندازه کراوات داماد

اندازه کراوات بسیار مهم است و در ظاهر کراوات داماد بسیار تاثیر گذار است، حتی اگر گره کراوات را به درستی زده باشید. اگر کراوات خیلی کوتاه و یا خیلی بلند باشد بسیار نامرتب به نظر می رسد. اما چگونه متوجه شویم که طول کراوات متناسب است؟ پیشنهاد ما به شما این است که از کمربندتان به عنوان خط راهنما استفاده کنید، کراواتتان باید درست بالای خط کمربندتان باشد نه چند سانتی متر بالاتر و نه پایین تر. این یکی از جزئیات کوچک اما در عین حال پر اهمیت است.

کراواتتان باید درست بالای خط کمربندتان باشد نه چند سانتی متر بالاتر و نه پایین تر. این یکی از جزئیات کوچک اما در عین حال پر اهمیت است.

عرض کراوات

حال که صحبت از نسبتهای کراوات شد بهتر است که به سراغ اندازه عرض کراوات برویم. یک قانون کلی می گوید که هیچ وقت نگذارید کراواتتان خیلی عریض باشد. اندازه عرض کراوات شما باید بین ۴/۵ تا ۶ سانتی متر باشد. چرا کراوات عریض تر نباشد؟ زیرا هرچه کراوات شما باریک تر باشد شما گزینه هایی برای بازی با رنگ ، جنس پارچه و نقش و طرح آن دارید بدون آنکه کراوات شما بر تیپتان غالب باشد و توی ذوق بزند.

پهنای کراوات باید با پهنای یقه کت تناسب داشته باشد.

همچنین در نظر داشته باشید که پهنای کراوات داماد باید با پهنای یقه کتش تناسب داشته باشد.

چند نکته در رابطه با کراوات داماد

هیچ وقت کراواتتان را با پیراهنی نپوشید که از شلوارتان بیرون زده باشد.

همیشه کراواتتان را با سنجاق کراوات همراه کنید.

کراوات و پوشت ( دستمال جیب کت ) نیاز دارد که در رنگ ، طرح و یا جنس پارچه با هم تفاوت داشته باشد.

گره کراواتتان باید کاملا سفت به چشم بیاید.

پارچه کراواتتان را هماهنگ با فصل انتخاب کنید.

ما به شما میگوییم چه کار کنید که کراواتتان را متفاوت کنید

چند روشی که شاید به نظر شما عجیب بیاید اما شما را متفاوت خواهد کرد

کراواتتان را برعکس کنید، یعنی کراواتتان را به صورتی گره بزنید که قسمت باریک آن جلو باشد و قسمت پهن کراوات در پشت آن قرار گیرد.

حتی میتوانید گره کراوات را به صورتی بزنید که قسمت پهن کراوات کوتاه تر از قسمت باریک باشد.

در تیپ نظامی کراوات داخل پیراهن قرار می گیرد به صورتی که بین دکمه سه و چهار پیراهن گذاشته می شود.

در تیپ نظامی کراوات داخل پیراهن قرار می گیرد به صورتی که بین دکمه سه و چهار پیراهن گذاشته می شود.

نکاتی در رابطه با سنجاق کراوات

جای درست سنجاق کراوات مابین دکمه سوم و چهارم پیراهن است.

جای درست سنجاق کراوات مابین دکمه سوم و چهارم پیراهن است.

سنجاق کراوات برای این است که قسمت رویی و زیرین کراوات را به لبه پیراهنتان وصل کند.

سنجاق کراوات برای این است که قسمت رویی و زیرین کراوات را به لبه پیراهنتان وصل کند.

حتما توجه داشته باشید که پهنای سنجاق کراوات با پهنای خود کراوات باید متناسب و هماهنگ باشد.

حتما توجه داشته باشید که پهنای سنجاق کراوات با پهنای خود کراوات باید متناسب و هماهنگ باشد.

نکات آخر

کراواتهای پشمی از آن دست کراواتهایی هستند که جلوه و زیبایی بی نظیری دارند، اگر جشن عروسی شما در زمستان است به شما پیشنهاد میکنیم که یک کراوات پشمی را با کت و شلوار فاستونی و یا پشمی همراه کنید و اطمینان داشته باشید که جذاب ترین داماد خواهید بود.

اگر نمیتوانید به درستی کراواتهای طرح دار را با کت شلوارتان ست کنید می توانید یک کراوات ساده انتخاب کنید و مطمئن باشید که اشتباه نکرده اید.

اگر میخواهید کراواتتان را با پیراهنی سفید همراه کنید پیشنهاد ما به شما خرید یک کراوات مشکی از جنس سیلک است. کراواتهای سیلک ظاهری بسیار زیبا و شیک دارند.

و در آخر باید بگویید که با تمام این توضیحات اگر شما جزو آن دسته افراد هستید که از کراوات خوشتان نمی آید می توانید یک پاپیون بخرید، پاپیون ها هم با انواع کت شلوار و مخصوصا با تاکسیدو به خوبی ست می شوند.

 

آموزش گره پاپیون

آموزش گره پاپیون

یک نظر

یک نظر

  1. Pingback: اکسسوری داماد -در استفاده از مهم ترین اکسسوری داماد این موارد را به یاد داشته باشید-کراوات داماد

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین ها

بالا