گوناگون

قبل از انتخاب کارت دعوت عروسی ، این مطلب را بخوانید!

کارت دعوت عروسی امروزه بسیار متنوع شده است و از جنس‌های مختلفی مثل مقوا، چوب، پارچه‌ی ابریشمی و حصیر ساخته می‌شوند و اغلب دارای تزئیناتی است.

کارت دعوت عروسی امروزه بسیار متنوع شده است و از جنس‌های مختلفی مثل مقوا، چوب، پارچه‌ی ابریشمی و حصیر ساخته می‌شوند و اغلب با برش‌های لیزری، نگین و پاپیون آن را تزئین می‌کنند.  اغلب کارت‌ها را براساس جنس‌شان دسته‌بندی می‌کنند.

 

کارت دعوت عروسیکارت دعوت عروسی

اهمیت کارت عروسی

بعد از پشت سر گذاشتن تمام تشریفات و رسیدگی به تمام مسائل مهم جشن عروسی، انتخاب کارت دعوت عروسی جزو کارهای فانتزی و جذابی است که عروس و داماد باید انجام دهند. ممکن است بعضی از زوج ها اعتقاد داشته باشند که کارت عروسی صرفا برای اطلاع رسانی زمان و مکان عروسی است و نباید برای آن وقت و هزینه ی زیادی صرف کرد. ولی باید به این نکته اشاره کرد که، کارت های عروسی نشانه ای از سلیقه ی عروس و داماد هستند و بی شک حتی اگر یک نفر از مهمانان علاقمند به آرشیو کردن کارت های عروسی باشد، ما باید سعی کنیم نظر او را جلب کنیم.

 

کارت دعوت عروسیکارت عروسی جدید

بهترین متن، بهترین طراحی و بهترین کارت دعوت، می تواند پیک خوبی برای دعوت به مراسم عروسی ما باشد.

 

انتخاب مدل کارت عروسی

اگر سری به مغازه هایی که کارت های عروسی عرضه می کنند، بزنید، با تنوع فراوانی مواجه خواهید شد.

تنوعی که انتخاب را به مراتب برایتان دشوار خواهد کرد. دیگر مثل زمان های قدیم نیست که کارت های عروسی منحصر به یک مقوای سفید ساده باشد که تنها اسم خانواده ها و آدرس جشن در آن درج می شد.امروزه کارت های عروسی جنس ها و طرح های متعددی دارند و در قالب های مختلفی ساخته می شوند.

کارت عروسی فانتزیکارت عروسی فانتزی

 

پس ابتدا باید عروس و داماد به یک تفاهم برسند که چه نوع کارتی باب طبعشان است. جنس و مدل کلی کارت را انتخاب کنند و سپس وارد جزئیات شوند. بسیاری از کارت های عروسی، بخش های تزئینی دارند که باید پس از خرید و در منزل سوار کار شوند.کارهایی مانند چسباندن نگین، روبان، اکلیل و غیره.

 

کارت دعوت عروسیکارت دعوت عروسی

 

رنگ کارت های عروسی

معمولا از دیرباز رسم بر این بوده که تم عروسی سفید و رنگ های نزدیک به سفید باشد. از این رو لباس عروس، دسته گل عروس، کیف و کفش عروس و حتی کارت های عروسی با رنگ هایی نزدیک به سفید طراحی می شدند.

استفاده از رنگ های تند برای کارت عروسی جلوه ی خوبی نخواهد داشت.

کارت عروسی جدیدکارت عروسی جدید

 

کارت های عروسی تان را طراحی کنید

اگر جزو آن دسته از عروس داماد های خوش ذوقی هستید که، دستی در طراحی و کارهای هنری دارید؛ پس بهتر است خودتان دست به کار شوید و به جای سرک کشیدن در مغازه های سطح شهر، کارت عروسی دلخواه تان را خودتان طراحی کنید.

کارت عروسی متفاوتکارت عروسی متفاوت

 اما باید این نکته را هم در نظر بگیرید که، طراحی و ساخت کارت عروسی زمانی امکان پذیر است که تعداد مهمان های شما محدود باشد. حتی می توانید برای بخشی از مهمانان از کارت های دست ساز خودتان ارسال کنید و برای بخش دیگری، از کارت های آماده خریداری نمایید.

کارت دعوت عروسیکارت دعوت نامزدی

 

کارت دعوت عروسی، نامزدی، حنابندان

شما می توانید برای مراسم مختلفی که در پیش دارید، کارت های مختلفی تهیه کنید. ارسال کارت به مهمانی شما رسمیت می بخشد. می توانید برای مراسم نامزدی و حنابندان از کارت های ساده و ارزان قیمت استفاده کنید و برای مراسم عروسی کارت های دعوت اصلی و دلخواه خودتان را استفاده کنید.

 

کارت دعوت مهمانانکارت دعوت مهمانان عروسی

 

تهیه کارت عروسی با کمترین هزینه

به طور خلاصه کاغذ های پنبه ای و براق هزینه های بالاتری را برای شما رقم خواهند زد. کاغذهایی که ضخامت بیشتری دارند گران ترند. استفاده از فونت های برجسته می تواند هزینه ی ساخت را بالا ببرد و کارت هایی با گوشه های گرد به دلیل اینکه فرایند چاپ بیشتری را طی می کنند هزینه ی بیشتری هم دارند.

برای داشتن یک کارت زیبا و یک با قیمت مناسب به این مسائل توجه کنید:

۱- کارت های متعدد برای مهمانان مختلف

گاهی ممکن است بر حسب ذوق و سلیقه ی عروس و داماد، برای دعوت از مهمانان مختلف، چند نوع کارت دعوت در نظر گرفته شود. مثلا کارت های فانتزی برای دعوت از دوستان عروس و داماد، کارت های ساده و کم زرق و برق برای دعوت از بزرگترهای فامیل و کارت های رسمی برای دعوت از مهمانان رسمی یا می توان تمام مهمانان را با یک کارت هم شکل دعوت کرد.

۲- ضروری ترین بخش های یک کارت دعوت عروسی

در کمترین حالت کارت دعوت شما باید اطلاعات اولیه را به صورت کامل و بدون ابهام در اختیار مهمانان قرار دهد. عروسی چه کسانی است؟ چه زمانی و کجاست؟ با این حال، شما میتوانید این اطلاعات را در هنری ترین حالتهای ممکن انتقال دهید.

کارت عروسی شیککارت عروسی شیک

مانند هر بخش دیگری در برنامه ریزی عروسی، انتخاب اطلاعات مناسب برای کارت دعوت عروسی بسیار مهم و ضروری به نظر میرسد .

و در انتها بد نیست که با تاریخچه کارتهای عروسی آشنا شوید :

تاریخچه‌ی کارت دعوت عروسی

حدود سال‌های ۱۴۴۷ مردم برای دعوت از مهمانان خود کسی را استخدام می‌کردند، این فرد در خیابان‌ها راه می‌‎رفت و مراسم عروسی را اعلام می‌کرد. اما در قرون وسطی، اشراف از کمک راهب‌ها استفاده می‌کردند و خوشنویسی‌هایی را به مهمانان می‌‌فرستادند.

از آن‌جایی که سواد در آن زمان‌ها در حد ابتدایی خود بود، از این دعوت‌نامه‌ها استقبال چندانی نمی‌شد.

کارت عروسی قدیمیکارت عروسی قدیمی

در اواسط قرن پانزدهم سوادآموزی بهبود یافت و طبقه‌ی اشراف اغلب از آن بهره‌مند می‌‌شدند؛ به این ترتیب استفاده از دعوت‌نامه‌ها به شکل امروزی توسعه پیدا کرد. اما این دعوت‌نامه‌ها دقیقا به شکل امروزی نبودند، بلکه آن‌ها یک تکه کاغذ پیدا می‌کردند و با استفاده از جوهر چیزهایی بر روی آن چاپ می‌کردند. پس از جنگ جهانی دوم تولیدانبوه کارت‌های دعوت صورت گرفت.

 

 

 

یک نظر

یک نظر

  1. Pingback: جشن عروسی خاص-چگونه جشن عروسی را خاص برگزار کنیم-عروسی رویایی

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین ها

بالا